Feb 27, 2023

Agrofirmas Tērvete attīstībā šogad plānots investēt 10 miljonus eiro

Agrolats Grupas sadarbības uzņēmuma AS "Agrofirma "Tērvete"" attīstībā šogad plānots investēt 10 miljonus eiro, sacīja kompānijas valdes priekšsēdētājs Dainis Dominieks.

Vienlaikus viņš norādīja, ka projektos, kas šobrīd ir projektēšanas stadijā un kuru realizācija plānota 2024.-2025.gadā, investīcijas veidos 5,5 miljonus eiro.

Dominieks sacīja, ka uzņēmumā šogad plāno uzstādīt biometāna un sašķidrinātā biometāna (LNG) ražošanas iekārtu ar jaudu 800 kubikmetru stundā biogāzes attīrīšanai, saules parku ar jaudu trīs megavati stundā, kā arī izveidot uzņēmuma iekšējās elektroenerģijas sadales tīklu pašpatēriņa nodrošināšanai.

Tāpat plānots optimizēt sējumu platību atbilstoši uzņēmumā ražoto produktu klāstam.

Dominieks norādīja, ka šogad tiks projektēta arī digestāta pārstrādes līnija ar jaudu 140 000 tonnu gadā un CO2 pārtikas kvalitātes gāzes ražošanas līnija ar jaudu 7000 tonnu gadā.

"Agrofirmas "Tērvete"" valdes priekšsēdētājs arī atzīmēja, ka piena cenu svārstības būtiski ietekmē uzņēmuma apgrozāmos līdzekļus, kā arī iespēju saņemt un uzņemties jaunas kredītsaistības uzņēmuma piena lopkopības un citu nozaru tālākai attīstībai, piemēram, slaukšanas iekārtu robotizācijai.

"Agrofirma "Tērvete"" mēnesī saražo apmēram 1600 tonnu svaigpiena, tostarp 95% tiek pārdoti Lietuvā. Kompānijas ganāmpulkā ir 2200 slaucamo govju.

Jau ziņots, ka "Agrofirma "Tērvete"" 2021.gadā strādāja ar 10,032 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 12,9% mazāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa samazinājās 6,6 reizes - līdz vienam miljonam eiro.

Kompānija reģistrēta 1992.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,592 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. "Agrofirmas "Tērvete"" patiesie labuma guvēji ir Andris Paškausks, Jānis Paškausks un Vitauts Paškausks.

Avots: Dienas Bizness
Foto: Ritvars Skuja

crossmenuchevron-down